Kanapy narożne to doskonały sposób na urządzenie salonu. Wbrew pozorom nie zajmują znacznie więcej miejsca niż sofy czy standardowe kanapy, a prezentują się po prostu bardzo dobrze. W mieszkaniu o nieco mniejszym metrażu mogą w pewien sposób stanowić granicę pomiędzy strefą wypoczynkową i kuchenną. Można je umieścić pod ścianą i cieszyć się wygodnym miejscem. Z całą pewnością jest to mebel, który warto wziąć pod uwagę, gdy poszukuje się wyjątkowych elementów wyposażenia własnych czterech kątów. Co warto wiedzieć?

Indywidualne zamówienie – czy warto?

Zdecydowanym przywilejem dzisiejszych czasów jest fakt, że właściwie nic nie stoi na przeszkodzie, by stworzyć piękną kanapę narożną od podstaw. Kanapy narożne na zamówienie to rozwiązanie dla osób, które pragną idealnie dopasować mebel do własnego wnętrza. Czasami jest to podyktowane kwestiami estetycznymi, a czasami wynika z niewielkiego metrażu, który należy urządzać ostrożnie. Tylko w ten sposób na małej powierzchni uda nam się zachować pozory nieco większej przestrzeni. Wiele firm meblarskich oferuje doskonałej jakości kanapy, których jednak w żaden sposób nie da się dopasować do własnego wnętrza. W takich sytuacjach indywidualne zamówienie zdaje się najrozsądniejszym posunięciem.

Jaką kanapę wybrać?

Można powiedzieć, że narożniki od pewnego czasu cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Nic w tym jednak dziwnego. Prezentują się niezwykle elegancko, ale przede wszystkim są rozwiązaniem praktycznym. Niektóre modele modułowe mają dodatkową funkcję spania. Można je w dowolnym momencie rozłożyć i przeistoczyć w wygodne łóżko, z którego mogą korzystać domownicy lub goście. Eksperci uważają, że kanapa narożna powinna być meblem dominującym w salonie, ale jednocześnie nie powinna zajmować zbyt wiele miejsca.

Warto zdecydować się na taką, która będzie w stanie pomieścić przynajmniej dwie osoby. Rozmiar ma wobec tego ogromne znaczenie, aczkolwiek warto również zwrócić uwagę na zastosowany w produkcji materiał. O wiele lepszym pomysłem jest zainwestowanie większej sumy pieniędzy i gwarancja na długi czas eksploatacji niż skuszenie się na jak najtańsze materiały. Kanapa narożna nie ma być tylko stylowym dodatkiem, ale przede wszystkim funkcjonalnym meblem, z którego domownicy chętnie będą korzystać.

Jaki design?

Nowoczesne kanapy narożne na wymiar można stworzyć, inspirując się wieloma stylami obowiązującymi w branży wnętrzarskiej. Kanapa z obiciem skórzanym będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które pragną urządzić swoje wnętrze w stylu skandynawskim. Są również bezproblemowe pod względem czyszczenia. Dużym zainteresowaniem cieszą się kanapy minimalistyczne z pluszowym obiciem. Sprawdzą się we wnętrzach stylizowanych na retro i w pomieszczeniach urządzanych w stylu eklektycznym. Warto również pamiętać, że można zdecydować się na narożniki symetryczne lub asymetryczne – ta kwestia w dużej mierze zależy od dostępnej przestrzeni.

 

 

Artykuł przypisany do: