Wakacje to moment, kiedy rodzice szukają dla swoich dzieci atrakcji na czas wolny od szkoły. Ciekawą propozycją są obozy sportowe, które trwają nawet do kilku tygodni. To niezapomniana przygoda, nauka samodzielności i ogromna dawka zdrowego ruchu. Pamiętaj, aby przed wyjazdem odpowiednio zadbać o swoją pociechę. Wybierz  dobre ubezpieczenie dziecka na obóz sportowy, a będziesz mieć gwarancję, że nawet w razie jakichkolwiek urazów dziecko będzie mieć zagwarantowane pełne wsparcie z opcją wypłaty należnego odszkodowania.

Ubezpieczenie szkolne a wakacje

Dzieci uczęszczające do placówek edukacyjnych najczęściej są objęte ochroną dodatkowym ubezpieczeniem szkolnym. Jest to rodzaj NNW, czyli polisy następstw nieszczęśliwych wypadków. Warto wiedzieć, że taka ochrona działa nie tylko na terenie szkoły, ale także poza nią. To oznacza, że za wszelkie zdarzenia poza terenem szkoły również należy się wypłata odszkodowania.

Należy też dodać, że temat ubezpieczenia dziecka na kolonie można uznać za zakończony, gdy posiada polisę szkolną, gdyż ta obowiązuje przez pełne 12 miesięcy w ciągu roku. Planujesz wysłać swoje dziecko na wyjazd z zajęciami sportowymi? Dodatkowe ubezpieczenie dziecka na obóz sportowy może okazać się przydatne, szczególnie w razie urazów lub zaginięcia bagażu.

Czy ubezpieczenie podróży sprawdzi się na obozie sportowym?

Ubezpieczenie dziecka na kolonie lub obóz sportowy jest niezbędną polisą, którą możemy zaliczyć do ofert ubezpieczeń podróżnych. Podpisanie umowy z towarzystwem ubezpieczeniowym daje w tym przypadku gwarancję ochrony na wypadek:

  • złamania kończyn i innych urazów,
  • pokrycia kosztów leczenia,
  • uszkodzenia lub kradzieży bagażu,
  • uszkodzenia sprzętu sportowego.

Warto też dodać, że ubezpieczenie dziecka na obóz sportowy pokryje też koszty związane z ewentualnym odwołaniem uczestnictwa w wyjeździe. Jeśli Twoje dziecko będzie spędzać czas aktywnie i bezpiecznie, koniecznie podpisz umowę na ubezpieczenie dziecka na kolonie lub obóz sportowy.

Zwróć na to uwagę, wybierając ubezpieczenie dziecka na obóz sportowy!

Planowanie wakacyjnego wyjazdu dla dziecka to spore wyzwanie organizacyjne. Najpierw ustal miejsce, następnie rodzaj aktywności dostępnych na miejscu, a finalnie zabezpiecz swoją pociechę. Jak? Najlepiej poprzez aktywne ubezpieczenie dziecka na obóz sportowy.

Zanim podpiszesz umowę na ubezpieczenie dziecka na kolonie lub inny wyjazd, weź pod uwagę:

  • dzienne i miesięczne koszty polisy ubezpieczeniowej,
  • zakres ochrony, a przede wszystkim wyłączenia odpowiedzialności – czyli sytuacje, w których polisa nie pokryje szkód,
  • rejon ochrony – niektóre polisy obejmują tylko teren kraju, a inne nawet całą Europę lub świat.

Jeśli wysyłasz dziecko na obóz sportowy, zadbaj też o to, aby ubezpieczenie gwarantowało pomoc w bezpiecznym powrocie do domu w razie wystąpienia awaryjnej sytuacji. Dzięki temu jako rodzic będziesz spać spokojnie, podczas gdy Twoje dziecko będzie się świetnie bawić na wakacyjnej kolonii.

Artykuł przypisany do: