Chłód przyszedł w tym roku zdecydowanie szybciej, niż ktokolwiek mógł się go spodziewać. Wszystko to sprawiło, że wiele osób zaczęło poszukiwać odpowiedniej kołdry zimowej, aby mieć pewność ciepła i komfortu na kolejne miesiące. Jak jednak wybrać model, który poradzi sobie z zimowymi temperaturami? Warto spojrzeć na kilka parametrów.

Kołdra zimowa – dlaczego warto?

Niskie temperatury, które zagościły w Polsce za szybko, to niejedyny powód, dla którego warto zainwestować w dobre kołdry zimowe. Wiele osób obawia się, że tegoroczna zima będzie trudna z jednego prostego powodu – ciągle rosnących cen prądu i gazu. Dotyczy to nie tylko naszego kraju, ale również wielu państw europejskich.

Jak się okazuje, ludzie bardzo szybko zrozumieli ten problem i próbują się zabezpieczyć. „Porównując sprzedaż rok do roku już w pierwszym tygodniu września sprzedaliśmy trzy razy więcej kołder zimowych niż w ciągu całego września 2021” – mówi Małgorzata Zmuda ze sklepu internetowego Pościel To. Kołdra zimowa pozwoli na zmniejszenie potrzeby ogrzewania podczas zimnych nocy, przez co będzie można zaoszczędzić cenne pieniądze. Jednocześnie zapewni komfort i ciepło, które są tak ważne w każdym domu.

Wypełnienie kołdry zimowej – które wybrać?

Kołdry zimowe dzielą się przede wszystkim wypełnieniem. Najczęściej można spotkać się z opcjami puchowymi, z pierza, wełnianymi i syntetycznymi. Czym różnią się one od siebie?

  • Kołdra z puchu – tutaj można znaleźć opcje z puchu gęsiego i kaczego. Lepszą opcją jest ta pierwsza, pozwalając na świetne wchłanianie i odprowadzenie wilgoci, przez co nie trzeba martwić się o przegrzanie. Posiada też wyjątkowo dobrą izolację termiczną.
  • Kołdra z pierza – to wypełnienie naturalne, które posiada odrobinę gorsze właściwości izolacyjne. Jednocześnie pierze jest silnym alergenem, przez co odradza się jego wykorzystywanie. Są jednak tańsze, co może przekonać.
  • Kołdra wełniana– powstaje z wełny jagnięcej, wielbłądziej lub owczej. Posiada bardzo podobne właściwości do kołder puchowych, jednak nie jest polecana osobom skłonnym do alergii. Skierowana jest przede wszystkim do osób z problemami reumatoidalnymi oraz bólami mięśniowymi.
  • Kołdra syntetyczna – przeznaczona dla alergików. Nie posiada dobrych właściwości izolacyjnych ani odpowiedniej przewiewności, przez co łatwo się w niej przegrzać.

Czy pokrycie ma znaczenie?

Choć to wnętrze kołdry w dużej mierze odpowiada za ciepło, które oferuje, pokrycie również ma wielkie znaczenie – powinno pozwalać na dobrą wentylację, aby nie dochodziło do przegrzania. Najczęściej wykorzystuje się opcje bawełniane, które są niezwykle delikatne w dotyku i posiadają wysoką funkcjonalność. Czasem dodaje się do nich poliestru, co jest budżetową, jednak wciąż dobrą opcją. Ciekawym rozwiązaniem są pokrycia bambusowe, które działają antybakteryjnie, pozwalając na zachowanie jeszcze wyższej higieny snu.

Wybierając kołdrę należy spojrzeć zarówno na jej wypełnienie, jak i pokrycie. Trzeba jednocześnie stawiać na zaufane marki – kołdry Ludwika sprawdzą się tutaj znakomicie. To polska firma, która już od lat dostarcza wysokiej jakości produkty, dbając o komfort i ciepło podczas każdej, nawet najchłodniejszej, nocy.

 

Artykuł przypisany do: